Kaj je razbremenilni pogovor?
Ljudje smo socialna bitja, kar pomeni, da čutimo pogosto potrebo po stiku z drugimi ljudmi. Ko se nam dogajajo kakšne intenzivnejše stvari, je potreba po stiku in razbremenitvi še toliko večja. Raziskave na tem področju so pokazale, da nam pogovor z osebo, ki nas aktivno posluša, je empatična in izkazuje razumevanje do nas, pomaga pri psihološki oziroma čustveni razbremenitvi. Na podlagi tega lahko razbremenilni pogovor – poleg psihološkega svetovanja in psihoterapije – opredelimo kot pogovor, ki je namenjen predvsem čustveni razbremenitvi in ni usmerjen v reševanje drugih človeških težav.
Zakaj tak pogovor pomaga?
V tovrstnih pogovorih se sprostijo večje količine dopamina, oksitocina in endorfinov, ki vzbujajo dobre občutke v nas – npr. ljubezen, povezanost, umirjenost, sproščenost in srečo (Glaser, 2019). Kadar smo obremenjeni lahko čutimo več strahu, tesnobe in nemira. Naše telo pa lahko proizvaja več kortizola – stresnega hormona, kar se odraža na našem psihofizičnem stanju. Ob sproščanju zgoraj naštetih hormonov pa imam več občutka ”čustvene razbremenitve”.
Razbremenilni pogovor je primeren za vas, če:
- želite popolno zaupnost ob razkritju svojega bremena,
- se svojcem in bližnjim ne morete zaupati,
- se želite počutiti slišane, razumljene in sprejete,
- se ne znate razbremeniti sami in si želite to storiti v varnem okolju,
- čutite, da ste že dlje časa obremenjeni,
- ne veste natanko, s kom bi se o morebitnih težavah pogovorili in potrebujete usmeritev,
- se počutite osamljene s svojimi težavami.
Razbremenilni pogovor je navadno 1-kratno (včasih 2-kratno) srečanje, ki traja 50 min.
Online pogovor je možno izvesti preko platforme Zoom ali Skype.
Možno je naročiti darilni bon, ki je na voljo v naročilnem obrazcu, več o razlogih zakaj je dobra izbira, pa si lahko preberete tukaj.
Cena storitve se nahaja na ceniku.